Drsné přiznání Errola Muska: ZABIL jsem tři lidi, chtěli mi znetvořit a sníst dceru

Errol Musk
Errol Musk, foto: reprofoto BBC
Klára Marková 24. května 2025 17:19
Sdílej:

Errol Musk, otec známého miliardáře Elona Muska, promluvil o děsivém incidentu z roku 1998, při kterém ve svém pronajatém domě v Johannesburgu zastřelil tři muže. Tvrdí, že tím zabránil brutálnímu útoku na svou tehdy šestiletou dceru Ali, kterou se podle jeho slov vetřelci chystali zavraždit, uvařit a zkonzumovat jako součást rituálního kanibalismu.

Incident se odehrál během návštěvy jednoho z Errolových nemovitostí ve čtvrti Sandton. Chtěl tam zkontrolovat malířské práce a z bezpečnostních důvodů s sebou nesl revolver Magnum .357. Pistoli odložil do koupelny, zatímco chystal dceři vanu.

„Slyšel jsem hluk v obýváku,“ vzpomínal Errol Musk v rozhovoru pro podcast Anything Goes with James English. „Když jsem tam došel, bylo tam sedm nebo osm mužů. Jeden z nich měl dokonce sako a kravatu – vypadal upraveněji než ostatní.“

Když se muž v saku přiblížil, Errol si zprvu myslel, že si chtějí podat ruce. „Jenže pak jsem viděl, jak se z jeho ruky zablesklo – vystřelil na mě z boku. Kulka minula a trefila skleněné dveře za mnou. Díky mým rychlým reakcím z karate jsem se nejspíš stačil uhnout,“ popsal dramatický moment.

Errol se rozběhl zpět do koupelny pro svou zbraň a začal střílet. První výstřel zasáhl muže s kravatou a současně i jednoho ze spolupachatelů za ním. Při následné přestřelce zasáhl dalšího útočníka do boku, což se ukázalo jako smrtelné zranění.

„Celkem na mě vystřelili 52krát. Já vystřelil jen dvakrát – a tři z nich zemřeli,“ uvedl. Po střelbě se Errol s dcerou dostali z domu rozbitým oknem a vyhledali pomoc. Ali podle něj celou dobu držel v náručí – nahou, protože zrovna byla připravena do koupele.

Errol byl původně obviněn z neúmyslného zabití, ale soud ho později zprostil viny s tím, že šlo o jasnou sebeobranu. Později tvrdil, že policie mu řekla, že útočníci by dívku pravděpodobně zavraždili a použili její tělo pro tzv. „muti“ – druh černé magie praktikovaný v některých částech Afriky, kde se věří, že části lidského těla přinášejí štěstí nebo moc.

„Její hlavu by uvařili, zmenšili a pověsili jako amulet do taxíku,“ řekl Errol Musk. „Řekli mi, že by ji zkonzumovali kvůli rituálnímu účelu. Já bych byl mrtvý a Ali by skončila jako oběť čarodějnictví.“

Po tragickém zážitku navštívili jednou psychologa. Když terapeutka dívku zeptala, proč vypadá klidně, údajně odpověděla: „Protože táta vyhrál.“

Errol dnes trpí částečnou hluchotou kvůli hluku ze střelby. Přiznal, že celá událost zanechala na jeho dceři psychické následky, i když se dlouhou dobu zdála být v pořádku. „Byla úplně nahá a celou hodinu a půl jsem ji nesl v náručí ulicemi, než jsme dostali pomoc,“ uzavřel Musk starší dramatické líčení. 

Témata:
Stalo se
Novinky
Ruský útok na město Sumy

Válka, jak jste ji nikdy neslyšeli. Unikátní dokument přináší jedinečný pohled na dění na Ukrajině

Na letošním filmovém festivalu Tribeca v New Yorku měl světovou premiéru dokument War Through the Eyes of Animals, známý také jako Animals in War. Snímek se snaží ukázat válku na Ukrajině z pohledu zvířat a zachycuje osudy několika druhů, mezi nimiž jsou například kráva, králík nebo vlk. Tento neotřelý pohled doplňuje i vědecký výzkum profesorky Janine Natalyi Clarkové z Birminghamské univerzity, který prostřednictvím zvukových záznamů odhaluje, jak konflikt ovlivňuje životní prostředí a živočišné druhy.

Novinky
Evropská unie (EU)

Evropa je oproti světu v nevýhodné pozici. Mohla by se z ní lehce vymanit, kdyby chtěla

V době, kdy poptávka po čistých technologiích – od elektromobilů přes solární panely až po drony – prudce stoupá, roste i závislost na kritických surovinách jako lithium, nikl a kobalt. Tyto materiály jsou zásadní nejen pro výrobu lithium-iontových baterií, ale i pro celou řadu dalších zařízení moderní techniky. A Evropa, která většinu těchto surovin dováží, se kvůli tomu ocitá v nevýhodné a zranitelné pozici. 

Novinky
Ilustrační foto

Nemohli jste v noci usnout a čeká vás těžký den? Tady je návod, jak jej v pohodě přežít

Špatná noc, mizerný spánek, kruhy pod očima a tělo, které by si nejradši lehlo zpět do postele. Přesně tak může vypadat ráno po probdělé noci. Co ale dělat, když vstávání nelze odložit a povinnosti volají? Britský publicista Joel Snape přináší podrobný návod, jak zvládnout den po noci plné převalování, a to od okamžiku probuzení až po večerní uléhání. I špatný spánek se dá přežít s grácií – a možná si den i trochu užijete. 

Novinky
Ilustrační foto

Nejmocnější námořnictva všech dob: Rusko je ze hry, slávu sbírají antické trirémy i americké letadlové lodě

V dějinách lidstva existovalo jen několik námořních flotil, které skutečně definovaly svou dobu. Nešlo pouze o počet lodí či sílu výzbroje, ale především o schopnost ovládnout moře, projektovat moc napříč kontinenty a ovlivnit běh světových událostí. Od řecké flotily v bitvě u Salamíny až po dnešní globálně rozmístěné síly amerického námořnictva – každé z těchto námořnictev využilo technologii, strategii a sílu státu ke změně mezinárodního pořádku, ukazuje analýza webu The Conversation.