Meghan Markle se vrátila do podcastového světa a v prvním díle otevřeně promluvila o svých osobních zdravotních problémech. Vévodkyně ze Sussexu přiznala, že během poporodního období trpěla preeklampsií, závažným stavem, který často zůstává nepovšimnutý, a který ohrožuje zdraví nových matek.
V premiérové epizodě svého nového podcastu "Archetypes Presents: Confessions of a Female Founder" Meghan Markle odhalila šokující detaily o svém zdraví po porodu. Vévodkyně ze Sussexu se svěřila, že trpěla poporodní preeklampsii – vzácným a nebezpečným stavem, který postihuje novopečené matky a může být smrtelný, pokud není včas léčen.
„Obě jsme měly velmi podobné zkušenosti – i když jsme se v té době neznaly – s poporodním obdobím, a obě jsme měly preeklampsii. Poporodní preeklampsii,“ přiznala Meghan během rozhovoru s Whitney Wolfe Herdovou, zakladatelkou Bumble.
„Je to tak vzácné a tak děsivé. A ty se stále snažíš žonglovat se všemi těmi věcmi a svět neví, co se tiše děje,“ svěřila se vévodkyně, která neupřesnila, zda problémy nastaly po narození Archieho nebo Lilibet.
Wolfe Herdová, která tento rok odstoupila z pozice generální ředitelky Bumble, k tomu dodala: „Myslím život nebo smrt, opravdu.“ Tento závažný stav je spojen s vysokým krevním tlakem a potenciálním poškozením orgánů a může se objevit několik dní po porodu.
Meghan, známá svou otevřeností, se rozhodla promluvit o tomto tématu a poskytnout tak důležitou transparentnost ohledně zdraví matek. Její rozhodnutí nepochybně zvyšuje povědomí o poporodní preeklampsii, která je často přehlížena.
Kromě tohoto osobního odhalení Meghan mluvila také o výzvách, které čelí jako matka a podnikatelka. „Neodcházím z domu do kanceláře, moje kancelář je tady,“ řekla o své práci na nové lifestylové značce. „Pokud se probudí a bude mě chtít najít, ví, kde mě najde... Při jednom z těchto setkání mi tam bude sedět na klíně... Já bych to neměl jinak,“ dodala.
Podle Meghan jsou technologie skvělým nástrojem pro rodiče, protože umožňují pracovat a zároveň být přítomní pro své děti.
Podcast „Confessions of a Female Founder“ se zaměřuje na příběhy žen, které se vyrovnávají s náročným životem, ve kterém spojují vedení, inovace a rodinný život.
Prezident Donald Trump podle oficiálního vyjádření Bílého domu aktuálně „aktivně“ zvažuje více než patnáct návrhů na nové obchodní dohody. Tuto informaci potvrdila mluvčí Bílého domu Karoline Leavitt během úterního brífinku. Zároveň ale odmítla sdělit, o jaké země se konkrétně jedná a co přesně jednotlivé návrhy obsahují.
Z Číny přišla do Česka jedna velmi smutná zpráva. V asijské zemi zemřela česká občanka, která se vyrazila podívat na Velkou čínskou zeď. Potvrdilo to ministerstvo zahraničních věcí.
Nejvíce očí bylo v úterý upřeno na rodiče Aničky Slováčkové. Poslední rozloučení sice probíhalo za zavřenými dveřmi, ale okamžiky, kdy Felix Slováček a Dáda Patrasová dávali milované dceři poslední sbohem, se podařilo zachytit.
Česko se v úterý odpoledne rozloučilo s Annou Slováčkovou, která zemřela po boji s vážnou nemocí během předminulého víkendu. Bylo jí 29 let. Poslední rozloučení pro rodinu a pozvané hosty proběhlo v kostele svatého Tomáše na Malé Straně v Praze. Nechyběli na něm rodiče zesnulé, dorazila i řada známých osobností ze šoubyznysu. Rozloučit se přišel i prezident.
Německo připravuje zásadní změnu ve vzdělávání dětí. Federální ministerstvo vnitra pod vedením dočasné ministryně Nancy Faeserové ze Sociálnědemokratické strany Německa plánuje zavedení výuky civilní obrany do školní výuky. Tento krok přichází v době rostoucích obav z možné agrese ze strany Ruska a celkové nejistoty ohledně bezpečnostní situace v Evropě.
Moderní německé tanky Leopard 2, považované za technologický vrchol evropského zbrojního průmyslu, čelí na ukrajinském bojišti vážným problémům. Podle důvěrného záznamu z jednání německého obranného atašé v Kyjevě s přibližně dvěma stovkami vojáků Bundeswehru se Leopardy 2 ukazují být nevhodné pro podmínky současné války proti Rusku.
Nejtěžší momenty dnešního dne mají právě před sebou. Felix Slováček a Dagmar Patrasová po 14. hodině dorazili k jednomu z kostelů na Malé Straně v Praze, kde proběhne poslední rozloučení s jejich milovanou dcerou Annou Slováčkovou. Zemřela po boji s nemocí během předminulého víkendu. Bylo jí 29 let.
Na první pohled je Machias Seal Island jen bezvýznamný bod na mapě Severní Ameriky. Tato mlhavá a neobydlená skála, která leží v oblasti známé jako „šedá zóna“, však symbolizuje vzácný mezinárodní spor mezi dlouholetými spojenci – Spojenými státy a Kanadou. Spor se netýká jen vlastnictví tohoto ostrůvku, ale především práv k rybolovu ve vodách plných cenných humrů.
Poslední desítky minut zbývají do začátku posledního rozloučení s Annou Slováčkovou. Přípravy na smuteční obřad tak vrcholí. Do kostela už dorazilo to nejpodstatnější.
Robert F. Kennedy mladší, současný ministr zdravotnictví a sociálních služeb Spojených států, oznámil zahájení rozsáhlého výzkumu, který má do září určit příčinu autismu. Tento krok však vyvolal značné obavy mezi vědeckou komunitou i organizacemi zabývajícími se autismem. Mnozí se totiž obávají, že Kennedy svým přístupem oživuje již dávno vyvrácené teorie o souvislosti mezi očkováním a vznikem této vývojové poruchy.
Americký prezident Donald Trump se tvrdě opřel do ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského kvůli jeho žádosti o nákup deseti amerických protiraketových systémů Patriot. V rozhovoru pro stanici CBS News, odvysílaném v neděli, Zelenskyj uvedl, že Ukrajina je připravena tyto systémy koupit za přibližně 15 miliard dolarů. Trump na to v pondělí reagoval během společné tiskové konference se salvadorským prezidentem Nayibem Bukelem.
Česko se v úterý loučí s Annou Slováčkovou, která zanechala nesmazatelnou stopu v českém šoubyznyse. Není proto divu, že její památku chtějí uctít i takové osobnosti jako legendární zpěvačka Helena Vondráčková.