Eva Burešová má po několika týdnech konečně zase klid, protože o víkendu vypadla z Let's Dance, slovenské obdoby StarDance, kde byla jedinou českou účastnicí. Známá herečka a zpěvačka nyní přiznala, že by tuto výzvu znovu nepřijala. A dokonce prozradila, kdo z jejích blízkých si přál její konec v soutěži.
"Už bych do toho ani znova nešla, protože už se to nedá zopakovat - ta komunita, parta lidí a ani Matyáš. Už by to nemělo to kouzlo," řekla slovenskému deníku Nový Čas po vyřazení ze soutěže, ve které soutěžila s tanečním partnerem Matyášem Adamcem.
Burešová zmínila, že účast v Let's Dance jí dala mnoho věcí. "Zaprvé zkušenost s novými tanci, za druhé úplně v nové zemi, takže jsem nasbírala mnoho nových fanoušků a přátel. Odcházím odtud jako trochu známější Češka ve slovenském kroji," konstatovala.
"Budu teď stoprocentně věnovat víc času soukromí. Moje děti už se na mě moc těší. I můj syn si už dnes přál, abych skončila a přišla konečně domů, protože ty dny jsou náročné. I když tu moje děti se mnou byly. Těším se, že teď bude toho volna víc. Budu doma a budu maminkovat naplno," dodala.
Burešová se ke svému konci v show vyjádřila i na instagramu. "Naše cesta v této úžasné show sice skončila, ale nesmutním. Ani náhodou," spustila s tím, že si našla nové přátele i fanoušky. "A to je nejvíce, co se může jednomu člověku během pár týdnů stát," konstatovala.
"S Matym jsme prošli soutěží s úsměvem a myslím, že bylo vidět, jak si to užíváme, jak se bavíme, a tak jste se tedy bavili i vy. Děkuji z celého srdce za vaši podporu. Absolutně jsem to nečekala a myslím, že na jednu holku z Hlučína jsem to dotáhla v Bratislavě velmi daleko," poznamenala.
Burešová poděkovala rodině za podporu a trpělivost. Vděčná je i režisérovi Pepe Majeskému za to, že si ji do Let's Dance vybral. "Jsi velký frajer, že jsi vůbec takhle zariskoval a pozval Češku do vaši krásný země a světové show," pokračovala herečka a zpěvačka, která poděkovala i tanečnímu partnerovi. Posléze uklidnila své fanoušky.
"Před asi pěti lety jsem řekla, že až půjdu do taneční soutěže, ukončím kariéru. Tak nekončím. Jen si dám malou pauzu, pokud nevadí. Chvíli nechci nic plánovat, nedělat velké show, netočit, netvořit. Chvíli jen tak budu. Určitě mě chápete," svěřila se.
"Budu vám ale hrát a zpívat. Těším se 31. května na koncert v Bratislavě. Pak se uvidíme v divadle a až v létě na koncertech. Dny mezi budu hlavně máma a partnerka. Miluji vás a ještě jednou - děkuji," dodala Burešová.
Všichni dobře víme, že Helena Vondráčková je tetou Lucie Vondráčkové. Také se ale ví, že rodinné vztahy jsou pošramocené, protože prvně jmenovaná dokonce vedla soudní spor se svým bratrem, otcem Lucie. Nyní se ale objevil náznak usmíření.
Červenec je od půlnoci v plném proudu a meteorologové už vidí až téměř do konce sedmého kalendářního měsíce. Podle nejnovějšího výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se po aktuální tropické epizodě vrátí počasí k tomu, co je pro tuto roční dobu nejobvyklejší.
Hned první červencový den má svého slavného oslavence, který navíc letos slaví kulatiny. Karlosi Vémolovi je právě dnes 40 let. Nejlepší dárek si zřejmě nadělil sám na červnovém turnaji Oktagonu, kde definitivně porazil úhlavního rivala Attilu Végha. Nakonec ho ale potěšilo i něco, co je hmotné.
Červenec, který právě dnes začal, v sobě skrývá dva státní svátky. Na řadu přijdou již tento týden, konkrétně o víkendu. I proto si lidé nejsou jistí, zdali budou otevřené větší obchody. Česká obchodní inspekce (ČOI) potvrdila, že lidé si bez problémů nakoupí.
Na summitu NATO v Haagu se podařilo dosáhnout něčeho, co bylo ještě před pár lety nemyslitelné: prezident Donald Trump odjel s pocitem spokojenosti a chválil alianci, kterou dříve opakovaně kritizoval jako „zastaralou“ a „nefér“. Jak se to stalo? Podle evropských diplomatů za to může především dobře promyšlená strategie lichotek, ústupků a důrazu na „dobré vibrace“ místo obtížných jednání o konkrétních závazcích.
Administrativa prezidenta Donalda Trumpa opět čelí tvrdé kritice vědecké komunity poté, co v návrhu federálního rozpočtu navrhla ukončení provozu slavné observatoře Mauna Loa na Havaji. Právě zde vědci od roku 1958 měří koncentraci oxidu uhličitého v atmosféře – čímž vznikl takzvaný Keelingův graf, považovaný za jeden z nejvýznamnějších důkazů o lidském vlivu na změnu klimatu.
Více než tři a půl roku od začátku tzv. „speciální vojenské operace“ překročily ruské ztráty hranici jednoho milionu. Přitom se předpokládalo, že Kyjev padne během tří dnů. A navzdory drtivé vojenské převaze Ruska se Kremlu podařilo ovládnout jen necelou pětinu Ukrajiny. Jak je možné, že země s tak obrovskou vojenskou silou je opakovaně tak neefektivní? Na to odpověděli serveru The Telegraph plukovník Hamish de Bretton-Gordon (bývalý příslušník britského tankového pluku) a vojenský historik James Holland.
Polsko oznámilo, že od 7. července obnoví dočasné kontroly na hranicích s Německem a Litvou. Podle premiéra Donalda Tuska je důvodem rostoucí napětí ohledně nelegální migrace v rámci Schengenského prostoru, kde jinak platí volný pohyb osob.
Počátkem června zahájil Izrael leteckou kampaň proti íránskému jadernému programu a provedl cílené atentáty na významné vědce a vojenské činitele. Dne 22. června se k útoku přidaly i Spojené státy, které zasáhly tři íránská jaderná zařízení. Izrael útok odůvodnil tím, že Írán se nebezpečně přiblížil k výrobě jaderné zbraně.
Léto je v plném proudu, ale spolu s ním přicházejí i extrémní teploty, které mohou ohrozit zdraví i život. Evropa se potýká s vlnami veder, které překonávají historické rekordy. V některých oblastech Itálie a Řecka teploty překročily 40 °C a úřady varují před zvýšeným rizikem požárů i úmrtí z přehřátí. Teploty budou v následujících dnech rapidně stoupat i v Česku a v takových podmínkách už nestačí jen obyčejný větrák nebo zmrzlina – je potřeba jednat systematicky.
Čína zveřejnila záběry nové zbraně označované jako „grafitová bomba“, která může způsobit kompletní výpadek elektřiny v oblasti o rozloze až 10 000 metrů čtverečních, případně vyřadit celé elektrárny. Informovala o tom 29. června televize CCTV, jejíž zprávu převzal list South China Morning Post.
Prezident Vladimir Putin sice v roce 2022 vtrhl na Ukrajinu s tanky, ale v roce 2024 zaútočil na Rumunsko jinými zbraněmi – dezinformacemi a manipulacemi na sociálních sítích. Tato nová forma války ohrožuje nejen jednotlivé státy, ale i samotné základy demokracie.