Nový seriál ze světa Teorie velkého třesku slibuje ještě větší dávku geekovské atmosféry. Tvůrci odhalili, kdo se ujme hlavních rolí, a fanoušci se mohou těšit na návrat oblíbených postav.
Tvůrce Chuck Lorre odhalil název připravovaného spin-offu populárního seriálu Teorie velkého třesku. Nový seriál ponese název "Stuart Fails to Save the Universe" (Stuartovi se nedaří zachránit vesmír) a zaměří se na postavu Stuarta Blooma, majitele obchodu s komiksy, kterého ztvárňuje Kevin Sussman. Uvedl to server Deadline.
Stuart Bloom byl v původním seriálu známý jako sympatický smolař, kterému se nedařilo v podnikání ani v osobním životě. V novém spin-offu se k němu připojí další známé postavy: jeho přítelkyně Denise (Lauren Lapkus), geolog a muzikant Bert Kibbler (Brian Posehn) a ráčkující puntičkář Barry Kripke (John Ross Bowie).
Tento projekt představuje první přímé pokračování Teorie velkého třesku, neboť předchozí seriály jako Malý Sheldon a Georgie & Mandy's First Marriage byly prequely. To otevírá možnost, že by se v novém seriálu mohly objevit i další oblíbené postavy z původního seriálu, jako například Sheldon Cooper (Jim Parsons), Amy Farrah Fowler (Mayim Bialik), Leonard Hofstadter (Johnny Galecki), Penny Hofstadter (Kaley Cuoco), Raj Koothrappali (Kunal Nayyar) nebo Howard Wolowitz (Simon Helberg).
Chuck Lorre bude působit jako výkonný producent a na scénáři pracuje společně s Billem Pradym a Zakem Pennem. Premiéra seriálu je plánována na streamovací platformě Max nejdříve v roce 2026.
Fanoušci již vyjádřili nadšení nad tímto oznámením, zejména proto, že Stuart byl často považován za nedoceněnou postavu s velkým komediálním potenciálem. Očekává se, že nový seriál nabídne svěží pohled na jeho život a dobrodružství, přičemž zachová humor a šarm původního seriálu.
Teorie velkého třesku byla jedním z nejúspěšnějších sitcomů posledních let, s průměrnou sledovaností 18,6 milionu diváků na epizodu v poslední sezóně. Tento úspěch nastavuje vysoká očekávání pro nový spin-off, který má potenciál oslovit jak stávající fanoušky, tak nové diváky.
S pokračujícím úspěchem předchozích spin-offů, jako je Malý Sheldon, je pravděpodobné, že Stuart Fails to Save the Universe přinese další úspěšnou kapitolu do světa Teorie velkého třesku.
Více než tři a půl roku od začátku tzv. „speciální vojenské operace“ překročily ruské ztráty hranici jednoho milionu. Přitom se předpokládalo, že Kyjev padne během tří dnů. A navzdory drtivé vojenské převaze Ruska se Kremlu podařilo ovládnout jen necelou pětinu Ukrajiny. Jak je možné, že země s tak obrovskou vojenskou silou je opakovaně tak neefektivní? Na to odpověděli serveru The Telegraph plukovník Hamish de Bretton-Gordon (bývalý příslušník britského tankového pluku) a vojenský historik James Holland.
Polsko oznámilo, že od 7. července obnoví dočasné kontroly na hranicích s Německem a Litvou. Podle premiéra Donalda Tuska je důvodem rostoucí napětí ohledně nelegální migrace v rámci Schengenského prostoru, kde jinak platí volný pohyb osob.
Počátkem června zahájil Izrael leteckou kampaň proti íránskému jadernému programu a provedl cílené atentáty na významné vědce a vojenské činitele. Dne 22. června se k útoku přidaly i Spojené státy, které zasáhly tři íránská jaderná zařízení. Izrael útok odůvodnil tím, že Írán se nebezpečně přiblížil k výrobě jaderné zbraně.
Léto je v plném proudu, ale spolu s ním přicházejí i extrémní teploty, které mohou ohrozit zdraví i život. Evropa se potýká s vlnami veder, které překonávají historické rekordy. V některých oblastech Itálie a Řecka teploty překročily 40 °C a úřady varují před zvýšeným rizikem požárů i úmrtí z přehřátí. Teploty budou v následujících dnech rapidně stoupat i v Česku a v takových podmínkách už nestačí jen obyčejný větrák nebo zmrzlina – je potřeba jednat systematicky.
Čína zveřejnila záběry nové zbraně označované jako „grafitová bomba“, která může způsobit kompletní výpadek elektřiny v oblasti o rozloze až 10 000 metrů čtverečních, případně vyřadit celé elektrárny. Informovala o tom 29. června televize CCTV, jejíž zprávu převzal list South China Morning Post.
Prezident Vladimir Putin sice v roce 2022 vtrhl na Ukrajinu s tanky, ale v roce 2024 zaútočil na Rumunsko jinými zbraněmi – dezinformacemi a manipulacemi na sociálních sítích. Tato nová forma války ohrožuje nejen jednotlivé státy, ale i samotné základy demokracie.
Veřejné i soukromé plavecké bazény jsou v létě oblíbeným místem pro relaxaci i sport, přesto mohou být zdrojem zdravotních rizik, pokud nejsou správně udržovány. Ačkoliv plavání má mnoho přínosů – je šetrné k pohybovému aparátu, posiluje celé tělo i srdce – voda v bazénech může ukrývat více, než by si kdo přál. Paraziti, bakterie, viry i chemické látky mohou být neviditelnými "spoluplavci".
Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC), nejdůležitější světový vědecký orgán zabývající se klimatickou změnou, čelí vnitřnímu napětí a ostré kritice. Důvodem je nominace dlouholetého zaměstnance saúdskoarabské ropné společnosti Aramco na jednu z klíčových pozic ve vznikající vědecké zprávě a současné oslabování americké účasti pod vedením prezidenta Donalda Trumpa.
Evropu zasáhla ničivá vlna veder, která podle expertů může mít fatální následky. V následujících dnech by mohla připravit o život až 4 500 lidí. Teploty přesahující 40 stupňů Celsia lámou rekordy a znepokojují klimatology i zdravotníky, kteří volají po urychlených opatřeních na ochranu veřejnosti.
Veganství je v některých částech světa na vzestupu. Zatímco celosvětová data jsou omezená, odhady z roku 2018 uváděly, že přibližně 3 % světové populace se hlásí k veganství. V USA podle průzkumu Gallup z roku 2023 dodržuje veganskou stravu zhruba 1 % obyvatel. Ve Velké Británii pak podle údajů Vegan Society žije přibližně 3 % populace na rostlinné stravě, což odpovídá asi dvěma milionům lidí.
Americký miliardář Elon Musk v pondělí ostře zaútočil na zákonodárce, kteří podporují rozpočtový návrh prezidenta Donalda Trumpa, přezdívaný „jeden velký nádherný zákon“. Tento návrh by podle rozpočtového úřadu Kongresu zvýšil deficit USA o téměř 3,3 bilionu dolarů během příští dekády. Musk, který dříve patřil k blízkým spojencům prezidenta, se nyní ostře vymezil nejen vůči zákonu samotnému, ale i vůči těm, kteří jej podporují.
Ajatolláh Alí Chameneí, který po téměř čtyřicet let stojí v čele Íránu, se během své vlády musel vypořádat s válkou, ekonomickými krizemi i vnitřním odporem. Ale současná situace, kdy Spojené státy a Izrael uskutečnily přímé a ničivé útoky na íránské území, znamená bezprecedentní výzvu – a možná nejvážnější krizi jeho vlády.