Karel Šíp je v české televizní scéně naprostou legendou a jeho talk show Všechnopárty se už dvacet let těší obrovské popularitě.
Karel Šíp znovu všem vytřel zrak! Přestože se o konci jeho ikonické talk show Všechnopárty šeptá už roky, realita je jiná – Šíp dál vládne pátečním večerům jako král improvizace. A Česká televize se má čím chlubit. „Poslední epizoda byla nejsledovanějším pořadem večera,“ pochlubila se ČT na sociálních sítích.
Zlatý moderátor oslavil další triumf, když si jeho pořad na ČT1 pustilo neuvěřitelných 706 tisíc diváků, s podílem 27,5 % u zapnutých televizí. Celkový zásah? Téměř milion! Publikum tak dává jasný vzkaz: „Šípa nám neberte, máme ho rádi!“ A hosté jako Janek Ledecký, Zdeněk Žák nebo Nikoleta Jíchová tomu dodali správný šmrnc.
Navzdory fámám o důchodu je zřejmé, že se Šíp s obrazovkou rozhodně loučit nehodlá. „Jestliže děláte pořad postavený na improvizaci, tak je to prostě dobrodružství, a to mě u toho drží,“ prohlásil s úsměvem v Rozstřelu. A dodal i důvod, proč ho nikdy neuvidíme v herecké rutině: „To je o dost jiná práce, než když někdo nastuduje divadelní hru... To by nebyla práce pro mě.“
Zatímco jiné televizní formáty přicházejí a odcházejí, Všechnopárty zůstává stálicí. A Šíp? Ten se i ve svých osmdesáti drží za stolem pevně a s chutí. Páteční večery bez něj? Nepředstavitelné. Publikum rozhodlo a televizní šachovnici znovu ovládl jediný hráč – Karel Šíp!
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v exkluzivním rozhovoru pro server Politico zdůraznila rostoucí důvěru světových lídrů v Evropskou unii, a to v reakci na nepředvídatelnou obchodní politiku amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten letos na jaře vyvolal napětí na globálních trzích zavedením cel na dovoz z Evropy a dalších částí světa.
Po smrti papeže Františka se římskokatolická církev připravuje na volbu jeho nástupce. Konkláve, které se podle pravidel musí sejít do tří týdnů, bude jedním z nejrozmanitějších v dějinách církve. A jeho výsledek pravděpodobně ponese otisk samotného Františka – 80 % kardinálů oprávněných volit nového papeže totiž jmenoval právě on.
Úmrtí papeže Františka vyvolalo v jeho rodné Argentině hluboký smutek, který přesahuje běžný smutek za zesnulého světového lídra. Jorge Mario Bergoglio, rodák z Buenos Aires, se po zvolení papežem v roce 2013 už nikdy nevrátil do své vlasti, což mnozí Argentinci nikdy zcela nepřijali.
Nová studie publikovaná v Astrophysical Journal naznačuje, že vědci z Cambridge možná našli známky mimozemského života. S využitím vesmírného dalekohledu Jamese Webba analyzovali atmosféru exoplanety K2-18b, vzdálené 124 světelných let od Země, a tvrdí, že s 99,7% jistotou detekovali chemické emise, které by mohly naznačovat přítomnost života. Přesto odborníci upozorňují, že se stále nejedná o důkaz existence mimozemských bytostí.
V poklidné vesnici Rupotina u chorvatského Solinu došlo k děsivému nálezu – školáci zde objevili ohořelé lidské tělo. Na místo okamžitě vyrazily policejní jednotky, které oblast uzavřely a zahájily intenzivní vyšetřování.
V rámci „mírového plánu“ amerického prezidenta Donalda Trumpa se diskutuje o vytvoření mechanismu kontroly nad příměřím, který by zajišťovala společná komise složená z Ukrajiny, Ruska a země mimo NATO. S informací přišel deník The New York Post, uvedl server Evropská pravda.
Papež František, který zemřel ve věku 88 let, vedl 1,4 miliardy katolíků po celém světě a je považován za nástupce svatého Petra. Po jeho smrti bude svolán konkláve – tajné shromáždění kardinálů, které zvolí nového papeže.
Ve středu ráno v 9 hodin místního času začne slavnostní přesun rakve papeže Františka z jeho rezidence v Casa Santa Marta do baziliky sv. Petra, jak dnes oznámil Vatikán. Průvod bude zahájen krátkou modlitbou, po níž se rakev přesune přes náměstí Santa Marta a Piazza dei Protomartiri Romani, projde náměstím sv. Petra a vstoupí do baziliky hlavními dveřmi.
Spojené státy i Rusko si budou muset znovu osvojit zásadní poučku mezinárodní politiky – válka není investiční příležitost. A už vůbec by se neměla stát udržitelným obchodním modelem. Přesto právě tímto způsobem obě mocnosti v průběhu 20. století běžně operovaly – a mnohdy v tom pokračují i dnes.
Vatikán dnes oznámil, že rakev s ostatky papeže Františka bude od středečního rána vystavena veřejnosti v bazilice svatého Petra. Samotný pohřeb se uskuteční v sobotu v 10 hodin místního času, přičemž obřad na náměstí svatého Petra povede kardinál Giovanni Battista Re, děkan Kolegia kardinálů.
Princ William a Kate Middleton zůstali během velikonočních slavností opět mimo veřejnost – stejně jako loni se královský pár neukázal. Každý si klade otázku, kde byli namísto tradičních povinností?
Jedna z velkých osobností českého zdravotnictví odešla. O Velikonocích zemřel ve věku 75 let respektovaný psychiatr Cyril Höschl. Stál mimo jiné u zrodu Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) ve středočeských Klecanech.