Ruská kinematografie se během války proti Ukrajině zaměřila na propagandu vojenských cílů. Scenáristé a režiséři soutěží o financování filmů, které oslavují „ruský svět“ a „cíle NWO“. Ministerstvo kultury přitom přiděluje prostředky přímo i prostřednictvím speciálních fondů.
Jedním z posledních příkladů válečné propagandy v ruské kinematografii je celovečerní film Volací znak "Cestující", režiséra Ilji Kazankova. Film, natočený podle knihy publicisty a podporovatele války Alexandra Prochanova, zobrazuje události z roku 2015, ale jasně opakuje teze Kremlu o "cílech a záměrech NWO" – totální vojenské invazi na Ukrajinu.
S rozpočtem 351,7 milionu rublů, z nichž 246,2 milionu poskytl stát, měl film svou premiéru na výstavě "Rusko" ve VDNKh a následně byl uveden do kin. "Bylo tam mé dětství a mládí. A teď nepřítel," říká jeden z hrdinů, když střílí na ukrajinskou armádu. Další scéna ukazuje dítě se sovětskou vlajkou, jak čelí ukrajinskému tanku. Film, jak uvádí server Current Time, se soustředí na obraz hrdinství a loajality k Rusku, které je konfrontováno s nepřítelem, Ukrajinou.
Režisér Kazankov v rozhovoru pro Rossijskaja gazeta přirovnal svůj film k těm o Velké vlastenecké válce a zdůraznil, že nebude ukazovat žádné alternativní pohledy: "A teď by mělo být jasné: kde jsou naši a kde jsou nepřátelé." Filmový výběr herců, jako jsou Anton Šagin, Sergej Gorobčenko a další, kteří podporují válku na Ukrajině a navštěvují okupovaná území, zdůrazňuje ideologický záměr celého projektu.
Dalším příkladem je minisérie 20/22, která byla uvedena pouze pro tisk a hosty, než byla vysílána na Prvním kanálu. Seriál, natočený v Mariupolu, ukazuje ruské občany jako hrdiny, kteří přinášejí "ruský svět" na Ukrajinu, zatímco "Azovité" jsou zobrazeni jako zlí. Režisér Andrej Simonov, který se předtím specializoval na melodramata, přiznal, že se rozhodl natočit seriál kvůli důležitosti okamžiku: "Ať se nám z vizuálního hlediska daří jakkoliv, Avatara v tomto ohledu nepřekonáme, nic, to je jasné."
Podle několika zdrojů z ruského filmového průmyslu je nyní hlavním kritériem pro schválení filmů zaměřených na válku "reflexe tezí speciální vojenské operace" v souladu s oficiálními názory Kremlu. Vydělení milionů rublů na takové projekty ukazuje, že válka se stává nejen politickým nástrojem, ale i nástrojem propagandy, který zasahuje do umění.
Režisér Vitalij Manskij varuje před tímto procesem: "Tito kurátoři tento proces bedlivě sledují a sestavují seznamy toho, koho je třeba chytit, podplatit, osladit, aby mohli začít pracovat na úkolech, které jim byly přiděleny."
Po začátku války byli mnozí známí ruští režiséři a herci, kteří nesouhlasili s válkou, nuceni opustit Rusko. Ti, kteří zůstali a podpořili ruskou propagandu, se podle Manskyho stali "stoprocentními komplici" v ospravedlňování války a smrti statisíců lidí.
Na první pohled se může zdát, že jde o čistý výmysl, satiru nebo útoky politických oponentů. Přesto se otázka, zda Donald Trump skutečně umí číst, opakovaně objevuje v médiích, knihách i veřejných debatách. A i když může znít neuvěřitelně, existuje množství výpovědí a indicií, které tuto teorii přiživují. Otázka Trumpovy gramotnosti se tak stala zvláštní, ale nepřehlédnutelnou kapitolou moderní americké politiky.
Největší výrobce letadel na světě, společnost Airbus, připravuje zásadní inovaci, která výrazně ovlivní podobu komerční letecké dopravy v příštím desetiletí. Jejich nová jednouličková letadla budou „radikálně odlišná“ od těch, na která jsme zvyklí – a hlavní změnou budou skládací křídla inspirovaná albatrosy.
Ať už věříte na UFO, nebo ne, teď na tom vůbec nezáleží. Podstatné je, že mnoho lidí v mocenských strukturách Spojených států tomu věří – a na základě této víry dělají rozhodnutí, která mohou ovlivnit nás všechny, varuje server Daily Beast v článku s názvem Zapomeňte na spisy o JFK. Trump by měl zveřejnit všechno, co USA vědí o UFO.
Michal Chládek, předseda mládežnické organizace ODS a zeť premiéra Petra Fialy, se v posledních letech rychle vyprofiloval jako výrazná postava jihomoravské politiky. Vedle role lídra Mladé ODS zastává momentálně hned šest různých funkcí, přičemž pět z nich je honorovaných. Celková čistá odměna za tyto pozice se podle jeho vlastních slov pohybuje kolem 95 tisíc korun měsíčně.
Princ Harry (40) možná s odstupem času začíná přehodnocovat své rozhodnutí opustit britskou královskou rodinu. Podle slov Granta Harrolda, bývalého osobního komorníka krále Karla III., který s Harrym úzce spolupracoval v době, kdy byl jeho otec ještě princem z Walesu, vévoda ze Sussexu údajně cítí lítost nad tím, že v roce 2020 spolu se svou manželkou Meghan Markle (43) opustil Velkou Británii a začal nový život ve Spojených státech.
Po chladné noci, která zasáhla velkou část Česka, dnes ráno meteorologové zveřejnili podrobnosti o vývoji teplot. Informace Českého hydrometeorologického ústavu ukazují, že se naplnily předpoklady o výrazném ochlazení zejména v západní části republiky.
Na Česko-slovenském plese na Tenerife došlo k nečekanému incidentu. Miliardář Richard Chlad (62) se údajně pokusil napadnout svého soupeře Vlastu Hájka (51), ale místo něj zasáhl zpěváka Michala Davida (64), který utrpěl bolestivá zranění.
Opět hrozí, že mráz poškodí rozkvetlé stromy v Česku, když na nás dorazí studený vzduch z Arktidy. Klíčovým faktorem, který rozhodne o osudu vegetace, bude síla větru a množství oblačnosti.
Herec Oldřich Vízner se nachází v těžké životní situaci, když mu byla diagnostikována Parkinsonova choroba, která vedla k rozvoji parkinsonské demence. V současnosti pobývá v léčebně dlouhodobě nemocných, kde se podle informací již nepoznává ani se svými blízkými.
Spojené státy a další vesmírní pozorovatelé vyjádřili obavy z podezřelých manévrů tří ruských satelitů Kosmos, které byly vypuštěny na oběžnou dráhu spolu s raketou Sojuz počátkem února. Rusko k těmto aktivitám mlčí, což jen podněcuje spekulace o možném tajném vesmírném projektu.
Pavel Nečas způsobil autonehodu u O2 areny, když naboural do sloupku na parkovišti. Svědci tvrdí, že se choval arogantně a byl podezřelý z opilosti. Herec však podle CNN Prima News odmítl dechovou zkoušku a obvinil své zdravotní problémy z příčiny nehody.
Gábina Šlosrová (31) z Prahy, která prošla radikální proměnou v pořadu Extrémní proměny, shodila úctyhodných 72 kilogramů a rozhodně se nezastavuje! I po skončení natáčení plánuje další hubnutí, tentokrát o dalších dvacet kilo. Jak se jí daří žít po tak zásadní změně? A splnila se jí její touha po lásce?